Toplu SMS API

Ücretsiz SMS API seçeneklerimizle, kendi yazılımınıza SMS API kodlarımızı entegre ederek SMS gönderiminizi otomatikleştirin.


API Nedir?

toplu sms gönder

API (Application Programming Interface) yani Uygulama Programlama Arayüzü, bir uygulamanın sahip olduğu yeteneklerin dışarıdan izin verilen sınırlandırmalar dahilinde kullanılabilmesini sağlayan bir arayüzdür. API, kısaca iki uygulamanın birbiriyle iletişime geçmesini sağlayan bir yazılım aracıdır. API kullanımı her alanda gerçekleştirilir.


Toplu SMS API Nedir?

Desteklediğimiz birçok yazılım dillerinden kullandığınız yazılım ile uyumlu; XML POST, WEB SERVICE, GET & PUSH kullanım yöntemlerini yazılımınıza veya programınıza kolaylıkla entegre edilebilen Toplu SMS API Sistemi sayesinde tüm mesaj gönderim işlemleriniz otomatik olarak yapılır.

SMS API sayesinde yaptıınız SMS gönderimlerinizin raporlarını ayrıntılı olarak görüntüleyebilirsiniz. SMS göndermek istediğiniz müşteri, kullanıcı, alıcılarınıza bireysel veya kurumsal adınızla gönderici adı belirleyebilir ve başlıklı SMS gönderimi sağlayabilirsiniz. İleri tarihli, hatırlatma ya da kutlama mesajlarınızı istediğiniz tarihte SMS API Mesaj Sistemi ile gnderim yapabilirsiniz.


Toplu SMS API Yöntemleri Nelerdir?

PHP, C#, Python, Java dillerinde oluşturduğumuz API örneklerimiz ile, sizlere tanımladığımız kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi girerek kolayca sisteminize entegre ederek mesaj gnderimlerinizi otomatik hale getirebilirsiniz. API kodlarını incelemek için tklayın.


Toplu SMS API Entegrasyonunu Kimler Kullanr?

toplu sms gönder

Toplu SMS API entegrasyonu birçok farklı sektörde kullanılmaktadır.

 • SMS Dorulama - Güvenli giriş için SMS şifresi gerektiren platformlar
 • Bankalar
 • Yüksek Güvenlikli Web Siteleri
 • E-Ticaret Siteleri
 • Kargolar
 • Okullar, Eğitim Kurumları
 • Online Platformlar
 • Dinamik Cihaz Kullanan Firmalar (Örneğin; Soğutucu derecesindeki değişiklikleri otomatik bildirme)
 • Üyelik Sistemiyle çalışan Tüm Web Siteleri
 • Ticari Otomasyonlar

Toplu SMS API Fiyatı Nedir?

SMS API hizmetimiz herhangi bir ücretlendirmeye tabii değildir. Almış olduğunuz SMS paketinin yanında ek bir ücret talep edilmemektedir. SMS API araclığıyla gönderdiğiniz mesajlar, mevcut SMS kredi miktarınızdan düşerek işlem sağlanr. API üzerinden toplu SMS göndermek için ek bir ücret alınmamaktadır.


OTP SMS Nedir?

OTP SMS, güvenlik ve doğrulama amacıyla kullanıcılara gönderilen, tek kullanımlık şifre SMSlerine verilen isimdir. Saniyeler içinde gönderilmesi gereken ve kişiye özel kodlar içeren durumlarda kullanılabilecek tek sistem OTP SMS kullanımıdır.


OTP SMS Ne İşe Yarar

toplu sms gönder

OTP SMS Servisi, doğrulama ya da online tehditlerden kaçınmak için firmaların güvenlii açısından çok büyük önem arz etmektedir. 3 dakika sonra geçerliliğini yitirecek tek kullanımlık şifrelerle kimlik doğrulaması yapabilir ve firmanızın güvenliğini sağlayabilirsiniz. Oldukça hızlı gönderim sağlayan ve 1 to 1 kanal üzerinden çalışan OTP SMS servisimiz, mesajlarınızın trafiğe takılmadan en hızlı şekilde iletilmesini sağlar.


OTP SMS Avantajları

OTP SMS aracılğıyla yaptığınız gönderimleri tek tek raporlayabilir ve SMS gönderimlerinizin ayrıntılı olarak raporlarınızı görüntüleyebilirsiniz. SMS göndermek istediğiniz müşteri, kullanıcı, alıcılarınıza bireysel veya kurumsal adınızla gnderici adı belirleyebilir ve başlıklı SMS gönderimi sağlayabilirsiniz.


Desteklediğimiz Yazılım Dilleri


Eklentilerimiz / Modüllerimiz


Sık Sorulan Sorular

SMS API sayfamzdan entegrasyon işlemlerini adım adım gerçekleştirebilirsiniz.
TopluSMS panelinden Rapor İşlemleri-Raporlar alanındaki “ 1 Ocak 2020 tarihinden önceki raporlarınızı tıklayarak görüntüleyebilirsiniz “ yazan alana tıklayın. Sizi yönlendirdiği sayfadan SMS Raporları-Raporlarda Arama alanından tarihi seçin. Gönderim seçeneğini API’den olarak sorgulatın. Çıkan raporları Excele İndir seeneği ile Excel olarak alabilmektesiniz.
Aldığınız excel dosyasında dilerseniz silebilirsiniz, fakat sistem üzerinden rapor silememektesiniz.
Onaylı gönderici başlığnızı ya da sizlere tanımlanan 850'li numaranızı yazabilirisiniz.
Yurt dışı numaralarına mesaj gönderimi sağlanmamaktadır.
Tabiî ki. Ücretsiz olarak demo hesabı açtığınızda hesabınıza 10 kredi tanımlanır. Hesabınız sistem tarafından teste açıldıktan sonra hesabınıza tanımlanan krediler ile deneme yapabilirsiniz.

Evet etkilemektedir.

Standart Mesaj
 • 1. mesaj 160 karakter uzunluğundadır.
 • 2. mesaj 161-306 karakter arasıdır.
 • 3. mesaj 307-459 karakter arasıdır.
 • 4. mesaj 460-612 karakter arasıdr.
 • 5.mesaj 613-765 karakter arasıdır.
 • 6.mesaj 766-918 karakter arasıdır.
Türkçe Karakterli Mesaj
 • 1. mesaj 155 karakter uzunluğundadır.
 • 2. mesaj 156-293 karakter arasıdr.
 • 3. mesaj 294-440 karakter arasıdır.
 • 4. mesaj 441-587 karakter arasıdır.
 • 5.mesaj 589-735 karakter arasıdır.
 • 6.mesaj 736-882 karakter arasıdır.

Ayrıca; Ş,ş,Ç,ç,Ğ,ğ,İ,ı 2 karakter sayılır. Bu karakter sınırlamaları operatörlerin ortak uygulaması olup, cep telefonları dâhil tüm platformlarda aynı şekilde hesaplanmaktadır.

12.04.2016 tarihli DK-YED/211 sayılı BTK kararı ile 11.12.2016 tarihinden itibaren başlıklı SMS gönderimlerinde mesaj metninin sonuna operatör kodunun (B045) eklenmesi zorunlu hale getirilmiştir. Operatör kodu kendinden önce gelecek olan boşluk karakteri ile beraber toplamda 5 karakter olacak şekilde hesaplanır. Yukarıda verilen karakter sınırı hesaplamalarına operatör kodu dahil edilmemiştir.

API bilgilerinizi eksik veya hatal giriyor olabilirsiniz. Temsilciniz ile irtibata geçerek API bilgilerinizi öğrenebilirsiniz.
Binlerce kişiye tek seferde sms gönderimi sağlamanız mümkündür.
Orjinatör doğru veya onaylı olmayabilir. Temsilciniz ile iletişime geçerek orjinatör bilginizi alabilir veya orjinatör deişikliği sağlayabilirsiniz.
Evet, ücretsiz olarak demo hesabı açtığınızda hesabınıza 10 kredi tanımlanır. Hesabınız sistem tarafından teste açıldıktan sonra hesabınıza tanımlanan krediler ile deneme yapabilirsiniz.